وبلاگ

تصمیم‌یار
از کوزه همان تراود که در اوست                (اهمیت کیفیت داده ها)

از کوزه همان تراود که در اوست (اهمیت کیفیت داده ها)

17 مرداد 1399

  چندی است در رابطه با صحت و دقت داده های منتشر شده در رابطه با کوید-۱۹ مطالبی می شنویم تا آنجا که بخشی از بودجه سازمان بهداشت جهانی را به چالش کشید. اگر اولین پیام داشبورد کوید-۱۹ که در اختیار دوستان قرار دادیم را مرور کنیم بیاد خواهیم آورد که چندی قبل، در رابطه با کیفیت بسیار پایین داده های منتشر شده که مورد استفاده بسیاری از داشبوردهای جهانی و ملی قرار گرفته بود تذکر داده شد. در آن زمان با استفاده از تکنیک های متن کاوی به بررسی داده های منتشر شده پرداختیم و مقاله ای در مقایسه این داده ها و اطلاعات متناقض نیز نوشتیم که در مجله بین المللی آمارها رسمی در اروپا به چاپ رسیده است. اصلاحاتی در حد امکان نیز بر روی داده های رسمی منتشر شده بیماری کوید صورت گرفت که داشبورد تقدیمی از آن بهره می برد.

این مقاله بررسی کیفیت داده های رسمی کرونا ویروس برای چاپ در مجله ای در هلند پذیرش شد که نشان می دهد کیفیت داده و خطای اندازه گیری پاشنه آشیل هر طرح تحقیقاتی و مطالعاتی است و در اولویت است. بررسی کیفیت داده ها در مصورسازی می تواند یک محصول حرفه ای علم داده را از آنچه به صورت عادی در شبکه اینترنت وجود دارد متفاوت کند.

دوستانی که تقاضای لینک دانلود مقاله در رابطه با بررسی میزان دقت داده های کوید۱۹ را داشتند می توانند مقاله را از اینجا دانلود کنند

در ضمن می توانید مجموعه داده های اصلاح شده کوید۱۹ را نیز از اینجا دانلود کنید.

 

نویسنده:

error: Content is protected !!